एन.आर.एन फिनल्याण्ड ‘सातौँ यूरोपियन क्षेत्रिय सम्मेलन’मा सहभागी

NRN foto 1 स्पेनको बार्सिलोनामा हालैसालै European Regional Meeting तथा पाँचौ European Regional Women Conference सम्पन्न भएको छ। बैठकमा NRN अध्यक्ष शेष घले, संस्थापक अध्यक्ष उपेन्द्र महतो, पूर्व अध्यक्ष जिबा लामिछने, अन्य पदाधिकरीहरू र बिभिन्न देशका प्रतिनिधिहरूको सहभागिता रहेको थियो। NRN फिनल्यान्डको तर्फबाट कार्यबाहक अध्यक्ष बालकृष्ण श्रेष्ठ, महिला संयोजक सरिना श्रेष्ठ, सदस्यहरू रन्जना पिया, जगन्नाथ काफ्ले, भुवन पोखरेल तथा प्रतिष्ठा मिश्रको सहभागिता थियो।

बैठकमा कार्यबाहक अध्यक्षले NRNA फिनल्यान्डको गतिबिधि, भाबी योजना तथा फिनल्यान्ड बासी नेपालीले MRP बनाउदा भोग्नु परिरहेको समस्याको साथै फिनल्यान्डमा नेपाली दुताबासको आवश्यकता बारे ध्यनाकर्षण गर्नुभएको थियो। त्यस्तै महिला संयोजकले फिनल्यान्डमा रहनुभएको महिलाहरूको गतिबिधि र समस्याबारे प्रकाश पार्नुभएको थियो। बैठकले NRNA फिनल्यान्डले गरेको काम, भावी योजनाको प्रशंसा गर्दै फिनल्यान्डवासी नेपालीहरूको समस्यालाई समाधान गर्न आवस्यक पहल गर्ने निर्णय गरेको छ। 

NRN foto

संस्थापक उपेन्द्र महतो तथा बर्तमान अध्यक्ष शेष घले, एन.आर.एन फिनल्याण्डलाई माँयाको चिनो प्रदान गर्नुहुँदै

NRN women

क्षेत्रिय महिला सम्मेलन

 

क्षेत्रिय महिला सम्मेलन सम्पन्न

यसैगरि, पाँचौ यूरोपियन ‘क्षेत्रिय महिला सम्मेलन’ स्पेनको बार्सिलोनामा सम्पन्न भएको छ | यूरोपका बिभिन्न देशमा छरिएर रहेका महिलाहरुलाई एकत्रित गर्दै आपसी सहयोग आदानप्रदान तथा नेपाली महिलाको स्तर उकास्ने बिभिन्न निर्णयहरु सम्मेलनले गरेको छ | महिनाको १ यूरो बचत गरि नेपालमा पाठेघर खस्ने समस्याबाट पिडित महिलालाई उपचारमा सहयोग गर्ने, पाँचै बिकास क्षेत्रका कम्तिमा ३०० महिलाको उपचार गर्ने, आदि लगायत महत्वपूर्ण छलफल सम्पन्न भएको छ | फिनल्याण्डको प्रतिनिधित्व गर्दै महिला संयोजक सरिना श्रेष्ठ तथा रन्जना पिया सहभागि हुनुभएको थियो | उँहाहरुले फिनल्याण्डमा रहेका महिलाको बर्तमान अवस्था र चुनौतीका बारेमा कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नुभएको थियो |

Share Button